Aanderaa kui ettevõte loodi vajadusest teha usaldusväärseid mõõtmisi kõige karmimates looduslikes tingimustes. Ettevõtte asutajaks oli Ivar Aanderaa, kelle juhtimisel sai see nimi okeanograafias ning muudes keerulistes tingimustes kasutatavate robustsete ja usaldusväärsete instrumentide sünonüümiks.
1960. aastatel mõtles Ivar Aanderaa välja mitmeid olulisi tehnilisi lahendusi, mis olid vajalikud süvamere uurimise tehnoloogiliseks arendamiseks. Esialgne vajadus oli luua seade, mis suudaks pikka aega mõõta ookeanihoovusi suurel sügavusel. Sügavas ookeanis on palju väljakutseid, sealhulgas suur rõhk, korrosioon ja muud ohtlikud loodusjõud. Lisaks mõõtmisele pidi seade suutma ka andmeid salvestada.
Aanderaa töötas koostöös Christian Michelseni Instituudiga välja vajalikud seadmed ja tehnilised lahendused, sealhulgas esimese analoog-digitaalmuunduri, mis mahtus survetorusse, et pidada vastu ookeani sügavustele. See revolutsiooniline leiutis lõi aluse väikese energiatarbega usaldusväärsetele anduritele, mis võimaldas Aanderaa seadmeid mitu aastat järjest kasutada ja samal ajal pidevalt andmeid salvestades. Need varased seadmed said legendaarseteks oma vastupidavuse ja usaldusväärsuse tõttu.
Esimene pikaajaline mõõtmine toimus 1968. aastal, kui Weddelli merre paigutati neli mõõteseadet, mis olid kavandatud üheaastase projektina Atlandi ookeani põhjavee suurima allika uurimiseks. Ebasoodsate jääolude tõttu saadi kaks seadet kätte alles 5 aasta pärast. Hoolimata viiest aastast vee all (4 aastat rohkem kui plaanitud), sisaldasid salvestusseadmed 12 000 tundi mõõtmisandmeid. See oli tolle aja kõige pikem aegrida, mis õnnestus järjest mõõta ning pani aluse Aanderaa populaarsusele teadlaste hulgas.
Usaldusväärsete pikaajaliste mõõteseadmete pakkumine on olnud Aanderaa visioon algusest peale ja jätkub tänaseni. 2005. aastal liitus Aanderaa teise olulise selle valdkonna ettevõttega Data Instruments, mis asub Norras Bergenis. Selle ühinemisega laienes tooteportfell teede, ilmajaamade ja dünaamilise kaalumise valdkonnas. Ühendatud ettevõte, mille nimeks sai Aanderaa Data Instruments (AADI), pani aluse tugevale teadus- ja arendustegevusele integreeritud lahenduste alal.
Data Instruments asutati 1975. aastal, alustades arvuti-, anduri- ja tehnoloogiakonsultatsioonifirmana. Mõne aasta pärast olid esimesed tooted turule tulekuks valmis.
Esimene väljakutse oli lahendada peamised kraanade ja tõstmisega seotud ohutuse probleemid avamere nafta- ja gaasiplatvormidel.
Teist suunda arendati tihedalt koos Norra maanteeametiga, jälgides ja analüüsides liiklust ja ei piirdutud ainult kiiruse, liiklustiheduse ja teeoludega, vaid uuriti ka paljusid lisanäitajaid.
Värskeim tootesari on pardakaalud, mille abil saab kaaluda rataslaadurite või ekskavaatorite tõstetavaid materjalide kaalusid.
Nova Analytics omandas Aanderaa Data Instrumentsi 2009. aasta novembris ja seejärel omandas ITT korporatsioon 2010. aasta märtsis omakorda Nova Analyticsi. 2011. aasta oktoobris liideti Aanderaa Data Instruments ametlikult Xylemiga, millega Aanderaa alustas uut peatükki juhtiva ülemaailmse veetehnoloogiaettevõtte osana. Xylemis töötab 12 600 töötajat 45 riigis ja tegutseb enam kui 150 riigis.

Tekkis küsimus?

OMAME PRAKTILISI TEADMISI JA KOGEMUSI